Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Nej filmy o byznysmenech 

Některé filmy o byznysmenech vás dovedou doslova nadchnout. Podívejte se na inspirativní a motivační filmy ze světa podnikání, byznysu a úspěchu, které stojí za zhlédnutí. Které z nich by měl vidět každý podnikatel? Filmy, které by vás měly motivovat k lepším výsledkům.

Obsah:

  • The Social Network
  • Vlak z Wall Street
  • Czech Made Man
  • Piráti ze Silicon Valley
  • iGenius: Jak Steve Jobs změnil svět
  • Pokojný bojovník
  • Štěstí na dosah
  • Kmotr – The Godfather
  • The Corporation – Korporace
  • Waking Sleeping Beauty – Jak vzbudit Šípkovou Růženku 

The Social Network

Každá doba má své vizionáře, kteří díky své genialitě měnění svět. Film není jen o tom, jak se Mark Zuckerberg stal nejmladším miliardářem všech dob. Ve filmu Social Network režisér David Fincher a scenárista Aaron Sorkin ztvárňují výjimečné okamžiky, kdy vznikal nejrevolučnější sociální fenomén nového století Facebook. To vše díky odlišným pohledům výjimečně inteligentních mladých mužů, kteří oba tvrdí, že byli u toho, když FB vznikl. Podíváte se i na spory kvůli astronomickým částkám.

Vlak z Wall Street

Vlk z Wall Street Jordan Belfort patří mezi největší podvodníky v historii. Film Vlk z Wall Street přináší podívanou z doby, kdy zde vládla pravidla Divokého Západu. Úspěšní muži si berou nahé blondýny i drogy na své jachty a vzduchem víří bankovky. Vydělat 12 milionů dolarů za pouhé 3 minuty není nemožné a peníze tenhle mladík uměl také pěkně roztáčet. Po každém velkém mejdanu ale přichází i velká kocovina. Kouzlení s akciemi je totiž mnohem více než jen kreativní.  

Czech Made Man

Drsný příběh podle života českého byznysmena Zdeňka Kubíka, který se vypracoval z chudého kluka vyhozeného ze střední školy přes práci prostituta i alkoholika na velmi bohatého úspěšného muže, jenž se stal králem internetových domén. Jeho podnikání však bylo dost často za hranicí podvodu. Ukazuje, jak padají normy, konvence a pravidla. Spoléhá se jen sám na sebe a buduje si virtuální blahobyt.

Piráti ze Silicon Valley

Novodobí vizionáři a géniové na počátku digitálního věku Bill Gates a Steve Jobs mění svět a rozjíždí závod i souboj v rozvoji technologií, v podobě firem Microsoft a Apple Computers. Film ukazuje jejich příběhy od vysokoškolských kolejí až po posty ředitele. I když se Gates i Jobs k tomuhle filmu stavěli dost kriticky, film má obrovský úspěch. Ani jeden z nich z toho vzájemného srovnání nevyšel zrovna nejlíp. Jejich genialitu jim však nelze upřít.

iGenius: Jak Steve Jobs změnil svět

Steve Jobs byl kreativní vizionář ve světě technologií, který změnil společnost. Jeho smrt vyvolala nakonec silnou globální reakci. Jako spoluzakladatel a CEO Apple Computer představil svět počítačů i zcela obyčejným lidem. Předvedl inovace, které zcela od podlahy změnily náš způsob života. Způsob, jak pracujeme, jak se bavíme, posloucháme hudbu, díváme se na filmy nebo komunikujeme s ostatními. 

Pokojný bojovník

Sport nám dává do života disciplínu a vytrvalost, která se nám hodí i v podnikání. Nick Nolte ve filmu pronesl známou a hodně pravdivou větu: „Neuspokojuje nás cíl, ale cesta.“ Film vypráví příběh velmi talentovaného sportovce, který utrpí vážné zranění, což jeho plány velmi drasticky změní. Potká zvláštního staříka, který jeho život zcela neplánovaně rázem změní. Poselstvím filmu Pokojný bojovník je nejen motivace, ale i nekončící snaha postupu a boje za vše, po čem v životě opravdu toužíme. 

Štěstí na dosah

Chris Gardner, kterého hraje Will Smith, je otec rodiny, který se zoufale snaží najít práci. Matka jeho pětiletého syna Christophera ale nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a opustí je. Chris, který se stane svobodným otcem, se nakonec přihlásí na praxi bez mzdy do prestižní firmy obchodující s akciemi. Se synem je vyhozen z bytu, přespává v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách i veřejných záchodcích. Přesto je milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu pomáhá láska a důvěra, kterou v něj syn Christopher vkládá.

Kmotr – The Godfather

Unikátní příběh o newyorské mafiánské rodině Corleonů a rozmachu organizovaného zločinu po 2. světové válce. Nevinný syn mafiánského bosse je vtažen do krvavého rodinného byznysu, když je hlava newyorské mafiánské rodiny a jeho otec, Don Vito Corleone, vážně zraněn. Gangster Sollozzo unese jednoho z poradců Dona Vita a chce přinutit nezkušeného syna, aby souhlasil s prodejem drog. Plán zkrachuje, když Sollozzo zjistí, že pokus o vraždu Don Vita nevyšel a je naživu. 

The Corporation – Korporace

Působivý dokument ze světa mezinárodních společností, který ukazuje odvrácenou tvář kapitalismu. Režiséři Jennifer Abbott a Mark Achbar v něm na případových studiích ukazují vykořisťování lidí, likvidaci přírody a špinavé praktiky, o kterých se dozvídáte od obětí nekontrolované honby za ziskem i bývalých šéfů velkých firem. Odpůrci velkých korporátů budou nadšení a najdou spoustu motivace, jejich fanoušci najdou dost věcí k zamyšlení.

Waking Sleeping Beauty – Jak vzbudit Šípkovou Růženku 

Dokument Disney story, který nechává nahlédnout do impéria Walta Disneyho. Film mapuje vzestupy a pády animátorského studia během 1984 až 1994 let, završené hitem Lví král, který byl pro studio začátkem nové éry. Úspěchu však předcházela krize animovaného filmu u Disneyho a složité hledání cesty, jak nenásilně navázat na odkaz původních disneyovek a uspět u široké veřejnosti.

×

Přihlášení k odběru novinek

Prosím, vyplňte následující informace

Odebírat novinky