Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

TOP 10 nejlepších českých podcastu o podnikání a marketingu

Podcasty jsou v dnešní hektické době skvělý nástroj pro propojení vzdělávání a čerpání informací s dalšími aktivitami. Dají se poslouchat při řízení auta, na procházce, během venčení psa, ve vaně i v posteli. Vybrali jsme pro vás nejlepší podnikatelské české a zahraniční podcasty, které stojí za to si poslechnout.

Obsah:

 • Mladý podnikatel
 • Na vlně podnikání
 • Na volné noze
 • Podcast ZOOM
 • Podcast JICtalk
 • CzechCrunch Podcast
 • Včeliště podcast
 • Forbes Podcast
 • Proti proudu
 • Kreativní kreatury
 • 10 zahraničních podcastů pro inspiraci

Mladý podnikatel

Zde si najdou to své začínající podnikatelé i ostřílení byznysmeni. Epizody lze sledovat ve formě videí nebo audio podcastů. MladýPodnikatel.cz je svým počtem epizod největší český podcast o podnikání a marketingu. Jiří Rostecký každý týden vede inspirativní rozhovory s úspěšnými podnikateli, zkušenými manažery, marketéry, novináři a dalšími osobnostmi. 

Na vlně podnikání

Podcast Na vlně podnikání denně přináší zajímavé rozhovory s českými podnikateli. Hosty tvoří známé osobnosti ze světa byznysu, úspěšní podnikatelé, freelanceři a top manažeři. Tvůrce Proti Proudu Dan Tržil v každém podcastu nabízí zajímavé postřehy, tipy a rady, které se dají implementovat do vašeho byznysu.

Na volné noze

Podcast Na volné noze přináší skvělé tipy ze všech oblastí, na které se občas zapomíná. Třeba tipy pro kuchaře, řezbáře, kosmetičky či novináře, prostě všechny podnikatele na volné noze. Je audio verzí videoblogu www.navolnenoze.tv podnikatele Roberta Vlacha s rozhovory na téma „Jak podnikají profesionálové“. 

Podcast ZOOM

Podcast ZOOM je obsahový portál sítě Red Button. Členové jsou zkušení profesionálové podnikající nebo pracující ve velkých firmách, startupech i neziskovkách. Čekají vás zajímavé rozhovory, kde osobnosti sdílí své zkušenosti, které můžete skvěle využít na své pracovní pozici i pro své podnikání.

Podcast JICtalk

Podcast JICtalk je cestou do světa překvapivých nápadů k úspěšným inovátorům, podnikavcům i podnikatelům. Konzultantka JIC Hanka Šudáková vede rozhovory s osobnostmi, kterým život bez podnikání nedává smysl. Představí vám osobnosti, kterým se zrodil v hlavách nápad podnikat a uvedli ho do praxe.

CzechCrunch Podcast

Podcast českého biz-tech magazínu CzechCrunch. Jde o rozhovory o byznyse, životním stylu, podnikatelských úspěších i neúspěších, které vás upozorní na to, čeho se vyvarovat. Rozhovory se zajímavými osobnostmi ze světa byznysu, startupů, internetu a technologií vede nejčastěji Ondřej Holzman.

Včeliště podcast

Podcast marketingové agentury Včeliště je zasvěcen internetovému marketingu. Josef Řezníček s hosty probírá témata efektivního obsahového marketingu, optimalizace pro vyhledávače, e-mail marketingu a marketingu na sociálních sítích. Každá epizoda trvá asi 30 minut

Forbes Podcast

Oblíbený časopis ze světa byznysu má svůj vlastní Forbes Podcast s rozhovory s osobnostmi 30 pod 30, úspěšnými podnikateli a inspirativními osobnostmi. Každá epizoda má 30 minut a stihnete si ji poslechnout i na cestě do práce. 

Proti proudu

Český podcast Proti Proudu přináší inspirativní rozhovory s lidmi, kteří jdou proti proudu a boří stereotypy. Dan Tržil si zve osobnosti, které ve svých oborech dosahují vynikajících výsledků, žijí naplno a podle vlastních pravidel. Dozvíte se, jaká je jejich motivace, zvyky, čemu věří a podle čeho se řídí. Epizody trvají 1 hodinu a jdou opravdu do hloubky. Vyhraďte si na ně chvíli času, stojí to za to. 

Kreativní kreatury

Na podcastu Kreativní kreatury Michael Petrus a Tomáš Sobel mluví o kreativní práci, jejích zákonitostech i úskalích. Epizody mají délku 15 minut a dovedou vás tak inspirovat kdykoliv během dne. Pokud jste kreativní, chcete žít na volné noze, nastartovat či posunout kariéru umělce, využijte jejich individuální konzultace i dlouhodobý mentoring/coaching.

10 zahraničních podcastů pro inspiraci 

Možností, jak poslouchat podcasty je hned několik. Pokud vlastníte Apple zařízení, využijte předinstalované aplikace Podcasty. Doporučujeme i multiplatformní aplikaci PocketCast na Android i iOS. Nejoblíbenější je asi Spotify, kde najdete všechny podcasty. Zajímavou aplikaci má i Google a pro iOS můžete zvolit také Overcast.

Líbí se vám naše inspirace na marketingové podcasty? Máme pro vás jeden navíc.

AffilBox Podcast je zaměřený na affiliate marketing a vše, co k němu patří. 

×

Přihlášení k odběru novinek

Prosím, vyplňte následující informace

Odebírat novinky